Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prezentace LEAP

11. 4. 2012

leap.jpg

 

 

LEAP je mezinárodní nezisková vzdělávací organizace vytvořená z policistů, soudců, státních zástupců, probačních úředníků a dalších osob prosazujících zákon, kteří jsou ze své praxe přesvědčení, že válka proti drogám selhala. LEAP vznikla v březnu 2002 v USA z pěti důstojníků policie, dnes představuje 50 000 lidí po celých Spojených státech a 86 dalších zemích. Podporujeme alternativní politiku. Snažíme se  snížit zločinnost, úmrtnost, závislosti a nemoci spojené s užíváním drog.  Chceme, aby byli uživatelé drog léčeni a ne zavíráni do vězení. Chceme užívání drog předcházet, nikoli  jej kriminalizovat a nahrávat tak výrobcům a prodejcům drog. Chceme mladou generaci vychovávat, nikoli kriminalizovat.

 

LEAP chce skoncovat s drogovou prohibicí stejně, jako v roce 1933 ve Spojených státech skoncovala s prohibicí alkoholu. Drogy musí regulovat a kontrolovat stát nikoli mafie. Stejně jako se takřka přes noc zatočilo s Al Caponem, je čas zatočit s drogovými králi a teroristy. Tito lidé si nelegálním prodejem drog vydělají na celém světě více než 500 miliard dolarů ročně. K jakým účelům jsou tyto prostředky, užity snad vědí všichni.

Výrobci a prodejci drog jsou jedni z největších zastánců prohibice, legalizace a kontrola drog státem by zcela zlikvidovala jejich obchody.

 

LEAP věří,že užívání drog dospělými lidmi, jakkoli je nebezpečné, je otázkou osobní svobody do doby než-li se dotýká svobody a bezpečí ostatních.

Neomlouváme ani nepropagujeme užívání drog, ale jsme realisté! Drogy (zejména ty přírodní) tady byly, jsou a budou.

 

Protidrogová represe se nikde na světě neosvědčila, je čas na prevenci!

Jenom část prostředků získaných zdaněním nebo vynaložených na současnou represi investovaných do dobré prevence, osvěty a ozdravných programů bude účinněji snižovat negativní dopady drog pro celou společnost!

 

LEAP předpokládá svět, ve kterém protidrogová politika pracuje ve prospěch společnosti. Systémem legalizace a regulace se výrazně omezí násilí, zajistí lepší ochrana lidských práv, ochrana našich dětí, snížení kriminality a nemocí . Drogově závislé považujeme za pacienty nikoli delikventy. Ukončením prohibice chceme docílit snížení výskytu úmrtí, nemocí, závislostí a zločinu páchaného pod vlivem drog. Chceme obnovit respekt a důvěru v oblasti vymáhání práva.

 

Jaké jsou naše cíle?

1. Chceme vzdělávat veřejnost, média a politiky o selhání současné drogové politiky a nabídnout jim alternativní a podle našich zkušeností efektivnější způsob boje proti drogám.

2. Chceme obnovit respekt veřejnosti k policii, který byl značně snížen protidrogovou represí, zejména u starších a nemocných občanů a experimentující mládeže.

 

Členství v LEAP je otevřené komukoli, ale jen současní nebo bývalí příslušníci orgánů činných v trestním řízení a strážníci městských policií mohou být členové představenstva nebo veřejní mluvčí LEAP.

 

Výkonný ředitel je major Neil Franklin (vv), veterán policie s 33 letou praxí, který byl velitelem pro vzdělávání a odbornou přípravu oddělení drog a trestního práva u Marylandské státní policie.

Členové představenstva LEAP:

Jack Cole, odešel od státní policie New Jersey v hodnosti poručíka po 26 letech služby, z toho 14 let jako důstojník protidrogového oddělení,

Peter Christ, bývalý policejní kapitán z Tonawanda, New York,

Jim Gierach, bývalý prokurátor v  Chicago,

Terry Nelson, sloužil v hlídce na hranicích USA, US Customs Service a Department of Homeland Security,

Tony Ryan, bývalý policista z Denveru, Colorado,

Maria Karam soudkyně, která po desetiletí soudní praxe v Brazílii, napsala několik knih o selhání drogové prohibice,

David Bratzer, aktivní důstojník ve Victorii, Britská Kolumbie,

kapitán Leigh Maddox (vv) Maryland státní policie, veterán s dvacetiletou praxí na policejním oddělení Los Angeles.

 

Ředitel a mluvčí LEAP pro Evropu:

Annie Machoň

Email:annie@anniemachon.com

 

Mluvčí a zástupce LEAP v České republice:

Lic. Jiří Stuna, bývalý manažer prevence kriminality města Chrudim, v současné době velitel Městské policie Skuteč, člen International Police Association, 15 let praxe.

Tel.: 731 557 489

Email:stunj@seznam.cz

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 74903
Měsíc: 506
Den: 26